fbpx

Slide Home Biografia e Dr. Bislimit Puna në Kuvend Paraqitjet Mediale / Press Platëforma Zgjedhore Kontakto Deputetin Home Biografia e Dr. Bislimit Puna në Kuvend Paraqitjet Mediale / Press Platëforma Zgjedhore Kontakto Deputetin FATON H. BISLIMI Deputet | Member of Parliament

(Legjislatura VII, 2019-2021)
Menu menu Menu menu

Paraqitjet Mediale / Press


(04.01.2021)
Deputeti i LDK-së jep lajme të mira: Pas Eliot Engel, Kongresit Amerikan iu bashkua edhe një mik i Kosovës
(09.12.2020)
Debat në RKT: Zgjedhje me Vija të Kuqe, Apo? (08.12.2020)
InfoMagazinë në KlanKosova: Dëgjimi Kongresional për Kosovën me Engel 
(03.12.2020)
PrimeTime në Kanal10: Zgjidhje apo Zgjedhje? 


(01.12.2020)
DebatPlus në RTV Dukagjini: Ngërçi i Presidentit 
https://youtu.be/1bts_ah_tZU(21.11.2020)
Bislimi: Serbët mblodhën miliona dollarë për fushatën e Trump 


(20.11.2020)
Prononcim për Lajmet e Mbrëmjes së KTV-së në lidhje me problemet në MPJ


(20.11.2020)
DPT te Fidani në T7 për aktualitetin politik në vend 


(14.11.2020)
Prononcim për KosovaPress për punën e Kuvendit 


(12.11.2020)
Imazh në RTK – Mungesa e Kuorumit në Kuvend, a është Koalicioni Stabil? 


(11.11.2020)
Debat në RTK: Shtetndërtimi – sfida e sotme dhe e nesërme në marrëdhënjet ndërkombëtare 


(11.10.2020)
Fitorja e Biden, Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane: Interesat e SHBA-së, në linjë me të Shqipërisë 


(10.11.2020)
Click në RTV21: Joe Biden dhe Shqiptarët 


(10.11.2020)
Bislimi takon Dr. Sali Berishën në Tiranë 


(08.11.2020)
Liga Shqiptaro-Amerikane pjesë e fushatës së Biden, prononcim nga Faton Bislimi 


(07.11.2020)
Shqiptaro-Amerikanët: Biden-i do të punojë për të zgjidhur konfliktin me Serbinë 


(07.11.2020)
Kush ëahtë kosovari që punoi në shtabin zgjedhor të Joe Biden? 

Kush është kosovari që punoi në Shtabin Zgjedhor të Presidentit Biden


(04.11.2020)
Natën me Fatmir Spahiun në RTK: Faton Bislimi 


(03-04.11.2020)
DebatPlus Speciale në RTV Dukagjini: Amerika Voton 


(02.11.2020)
DPT te Fidani në T7: Zgjedhjet në Amerikë 


(30.10.2020)
InfoMagazinë në KlanKosova: Aktualiteti politik në Kosovë 


(28.10.2020)
Liderët politik të Luginës priten në Gjilan nga Deputeti Bislimi në emër të KM Hoti 

Liderët e Luginës së Preshevës në takim konsultativ të organizuar nga kryeministri Hoti


(27.10.2020)
DebatPlus në RTV Dukagjini: Zgjedhjet në Amerikë dhe Kosova 


(27.10.2020)
Info10 në Kanal10: Aktualiteti Politik në Vend 


(24.10.2020)
Fol Shqip Shoq në RTV 21: Prezantimi i Deputetit Bislimi 


(21.10.2020)
Bislimi: Pezullimi eshte akt politik, nese dikush thote se bene pa SHBA-te,
atehere le te tregon se si mund t’ia dalim 


(21.10.2020)
DebatPlus në RTV Dukagjini: “Avullimi” i dy millionëve 


(18.10.2020)
Prononcim për Lajmet e KTV-së: Kosova mirëpret vëmendjen e Biden-it 

 


(16.10.2020)
Deputeti kosovar e akuzon Lajcakun për standard të dyfishtë 


(15.10.2020)
Debat në RTK: Dialogu me Serbinë dhe mospajtimet e brendëshme 


(13.10.2020)
Rubikon në KlanKosova: Korrupsion i sofistikuar apo luftë politike e sofistikuar 


(13.10.2020)
Bislimi: Asociacioni do të bëhet sipas marrëveshjes së 2013 


(12.10.2020)
Interaktiv në KTV: Ligji për Rimëkëmbjen Ekonomike, Dialogu, dhe Zgjedhjet në Amerikë 


(12.10.2020)
InfoMagazinë në KlanKosova: Ligji për Rimëkëmbjen Ekonomike 


(09.10.2020)
Bislimi reagon për lajmin se Ambasada Amerikane tërhiqet nga monitorimi
i procesit zgjedhor në Këshillin Prokurorial të Kosovës 


(03.10.2020)
Bislimi në takim me degën e LDK-së në Zvicër 


(03.10.2020)
Bislimi: Wermuth më konfirmoi se me deputetë federal zviceranë do të vizitojnë Kosovën 


(21.09.2020)
Bislimi: Vizita e sotme, vazhdimësi e angazhimit amerikan për cështjen e Kosovës 


(31.08.2020)
Deputeti i LDK-së: Pllaka për Bob Dole përmban të pavërteta, të evitohet skandali i turpshëm 

Deputeti i LDK-së: Pllaka për Bob Dole përmban të pavërteta, të evitohet skandali i turpshëm!


(30.08.2020)
Bislimi i LDK-së: Mbishkrimi i pllakës të Senatorit amerikan Bob Dole

nuk përkon me realitetin; MPJ t’i korrigjojë gabimet 


(30.08.2020)
Bislimi: Të flasësh për Dole e të mos përmendësh DioGuardin është lajthitje 

Bislimi: Të flasësh për Dole e të mos permendësh DioGuardin është lajthitje


(27.08.2020)
Akuzoi Serbinë për dialogun, Deputeti i LDK-së godet Skender Hysenin 


(24.08.2020)
“Thyerja” e koalicionit: Deputeti i LDK-së tregon se a mund të mbijetojë Qeveria Hoti 

“Thyerja” e koalicionit: Deputeti i LDK-së tregon se a mund të mbijetojë Qeveria Hoti


(24.08.2020)
Speciale në KlanKosova: Ambiciet për President duhet të shfaqen më vonë 


(22.08.2020)
Prononcim për Lajmet e KTV-së në lidhje me Dialogun 


(22.08.2020)
Intervista skandaloze e Ministres Haradinaj: 7 minuta, 7 pyetje,

5 kontradikta elementare 


(08.08.2020)
Deputeti i LDK’së: Hyrja e xhandarmërisë serbe në Karaçevë si në “bahçe të babës” është veprim i papranueshëm 

Deputeti i LDK’së: Hyrja e xhandarmërisë serbe në Karaçevë si në “bahçe të babës” është veprim i papranueshëm


(28.07.2020)
Bislimi në takim me Shoqatën e Transportuesëve Rrugor të Udhëtarëve në Gjilan 


(24.07.2020)
Bislimi-Rexhajt: A e di që Hoti në aspektin akademik ta lë flejtë Vucuqin 


(24.07.2020)
InfoMagazinë në KlanKosova: Ballafaqimi LDK-LVV për Dialogun 


(15.07.2020)
Bislimi: është vendim i Thacit dorëheqja apo jo pas aktakuzës 

Bislimi: Është vendim i Thaçit dorëheqja apo jo pas aktakuzës


(5.07.2020)
Rubikon në KlanKosova: Pozicioni Ndërkombëtar i Kosovës


(15.07.2020)
Bislimi për KosovaPress:  LDK optimiste për Marrëveshjen Finale


(09.07.2020)
Debat në RTK: Dialogu, Haga, dhe Stabiliteti Politik


(02.07.2020)
Bislimi: Historia jonë do të shkruhet drejtë vetëm sa ne
e vlerësojmë drejtë të kaluarën tonë 


(26.06.2020)
Bislimi në Mbledhjen e Komisionit për Integrime Evropiane 


(24.06.2020)
Bislimi bashkë me Ministrin Zemaj dhe Kryetarin Haziri në Gjilan 


(23.06.2020)
Click në RTV21: Vazhdimi i Dialogut 


(23.06.2020)
InfoMagazinë në KlanKosova: Ballafaqimi Pozitë-Opozitë 


(22.06.2020)
Bislimi: Qeveria Hoti ka mbi supe një barrë historike
që mund ta kthejë në një sukses historik 

Bislimi: Qeveria Hoti ka mbi supe një barrë historike, që mund ta kthejë në sukses historik


(19.06.2020)
Deputeti Bislimi dhe Kryeministri Hoti takojnë përfaqësuesit politik
të Luginës së Preshevës 


(18.06.2020)
InfoMagazinë në KlanKosova: Negociatat në Bruksel


(17.06.2020)
Bislimi i LDK-së këmbëngulë se s’do të ketë marrëveshje të dëmshme për Kosovën 


(17.06.2020)
DebatPlus në RTV Dukagjini: E Ardhmja e Dialogut 


(16.06.2020)
Frontal në T7: Procesi i Dialogut me Serbinë 


(15.06.2020)
Deputeti Bislimi: Vitia meriton përkushtimin qeveritar 


(12.06.2020)
Bislimi viziton Lutfi Hazirin: Do të jem krah i fortë për secilin projekt të Gjilanit 

Bislimi viziton Lutfi Hazirin: Do të jem krah i tij për secilin projekt të Gjilanit


LDK me 4 Deputetë nga Gjilani, Bislimi takimin e parë me zhvillon me Vjosën


(11.06.2020)
Faton Bislimi jep betimin si Deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës 

Slide Më ndiqni në Faton Bislimi, 2020